Použití Silargan -/E30 hrnce

                                                                          

 

Použití Silargan-/E30 hrnce

 

Příliš těžké?

 

Právě díky své těžké hmotnosti dokáží tyto hrnce více než ostatní: úžasná úspora tepla v celém hrnci  - od samého dna až k okraji hrnce. Hrnec vede teplo ze všech stran a udrží jídlo teplé i po jeho ponechání na stole velmi dlouho. Díky tomu se ušetří i množství el. proudu.

 

Cena je vysoká?

 

Samozřejmě je pořízení určitou investicí. Ale berte tyto hrnce jako důležité "nářadí" pro Vaší kuchyni. Je jedno, zda chcete vařit, dusit, či péct - ze všech materiálů používaných na výrobu hrnců je Silargan nejvšestranější a nejpohodlnější. Navíc je šetrný k Vašemu zdraví - je hygienický, hypoalergenní a antibakteriální.

 

Má citlivý povrch?

 

Naštěstí ne! Silargan je při výrobě vypalován při velmi vysoké teplotě tak, že je zajištěno nerozdělitelné spojení. Jeho výhoda je robustí, super tvrdá a hladká vrchní vrstva. Kuchyňské náčiní z nerezu nebo mytí v myčce pro něj není žádný problém.

 

Žádné energii šetřící body

 

Přijde na to, z jakého materiálu je hrnec vyroben: u ER-hrnce je dodatečně nanesený povrch nezbytný. ER = špatné vedení tepla, dno tuto nevýhodu vyrovnává. U silarganového nádobí je toto nadbytečné, protože jádro hrnce je vyrobeno ze speciální oceli. To může velmi dobře přijmout teplo a poté ho i udržet. Integrované, extra silné dno zajišťuje absolutní stabilitu. Tak se udrží teplo v celém hrnci ze všech stran po celou dobu vaření a i po jeho skončení.

 

Nevhodné pro indukci?

 

Většina nových hrnců je určena i pro indukci.  U ER se účinnost omezuje pouze na dno hrnce. Silargan oproti tomu reaguje na indukci celkově, což je samozřejmě daleko efektivnější. Zcela perfektní, hladká venkovní vrstva hrnce je ostatně absolutně šetrná k jakémukoliv sporáku.

  
close
close